Џет-Сет
20. March 2017 - 13:53

Ненадејно почина ѕвездата на популарното Американско шоу

Мајк Актар почина во својот дом во Вестбурн во Лонг Ајленд. Тој беше ѕвездата на популарното Американско шоу "Jerseylicious" и запаметен по аферата со најголема заводничка Оливија Блоис Шарп.
 
Полицијата сеуште  не ги објавила причините за смртта, но телото е предадено на обдукција и деталите ќе се дознаат наскоро.
 
Мајк и Оливија веќе подолго време не се заедно но неа многу ја погодило веста за неговата смрт па се прости од него на Инстаграм