Кошарка
13. December 2017 - 10:05

НБА: Продолжува серијата на Кливленд

Кливленд Кавалирс продолжува со успешните игри во НБА лигата откако славеше со 123-114 против Атланта.
Леброн Џејмс беше „диригентот“ во победничката екипа со 25 поени и 17 асистенции.
Резултати: Кливленд - Атланта 123:114, Детроит - Денвер 84:103, Њујорк - ЛА Лејкерс 113:109, Бруклин - Вашингтон 103:98, Далас - Сан Антонио 95:89, Минесота - Филаделфија 112:118, Сакраменто - Феникс 99:92