Кошарка
12. November 2017 - 16:35

НБА потег на Младеновски

Македонскииот кошаркар Бубе Младеновски со успех настапува во словенечкиот тим Илирија со кој гостуваше кај Хопси Ползела и убедливо загубија со 95:76. Младеновски даде шест поени, но тој го имаше најдобриот потег на мечот.

 
По промашување на противникот, високиот центар најпрво ја фати топката под својот кош, а потоа реши сам да тргне во контранапад. Младеновски го претрча целиот терен и на крај, атрактивно, со забивање постигна поени.