Кошарка
22. January 2018 - 9:58

НБА: Нова победа за Лејкерси

Кошаркарите на ЛА Лејкерс продолжуваат со добрите игри во НБА лигата. Ја наредија и 6. победа во последните 8 средби и тоа против Њу Јорк со 127-107. 

Џордан Кларксон беше централна фигура кај домашниот тим со 29 поени и 10 скока што беше доволно за 17. победа оваа сезона.