Кошарка
24. November 2015 - 8:56

НБА: Нова победа на С.Антонио

Во синоќешните дуели во НБА лигата доминација на домашните тимови. Нова победа оствари екипата на Сан Антонио додека еден меч беше решен во продолжение.
РЕЗУЛТАТИ
Шарлот Хорнетс - Сакраменто 127: 122 - продолжение
Кливленд - Орландо 117: 103
Мајами - Њујорк Никс 95-78
Милвоки -  Детроит 109: 88
Јута - Оклахома Сити 89: 111
Сан Антонио - Феникс 98:84
Минесота - Филаделфија 76ерс 100: 95