Кошарка
5. April 2018 - 10:59

НБА: Њу Орлеанс се ближи до плеј-офот

Екипата на Њу Орлеанс оствари значајна победа против Мемфис од 123-95 и направи чекор напрад кон плеј-офот.
Пеликаните на 4 средби до крајот имаат победа повеќе од Денвер.
Клучна фигура во победничкиот тим беше Црногорецот со шпански пасош, Миротиќ кој постигна 25 поени со 7 скока.

https://