Кошарка
19. February 2016 - 10:00

НБА лига: Сан Антонио поразен од Клиперси

По „Ол стар“ викендот во НБА лигата ноќеска се одиграа првите три натпревари. Сан Антонио го забележа деветтиот пораз сезонава откако на гостувањето кај ЛА Клиперс беше поразен со 105:86. Најдобар кај победникот беше Крис Пол со 28 поени, 12 асистенции. „Мамузите“ дуелот го загубија во првиот дел кога постигнаа само 34 поени, што е најмалку оваа сезона. Кај гостите не настапи Леонард.

И на другите два дуела победија домашните екипи: Кливленд - Чикаго 106:95 и Вашингтон - Јута 103:89.