Кошарка
24. December 2015 - 8:41

НБА лига: Одиграни 13 натпревари

Во НБА лигата ноќеска беа одиграни 13 натпревари, а водечките екипи во двете конференции Голден Стејт (Запад) и Кливленд (Исток) постигнаа победи.

Резултати: 
Шарлот - Бостон 89:102,
Кливленд - Њујорк 91:84,
Индијана - Сакраменто 106:108, 
Орландо - Хјустон 104:101, 
Вашингтон - Мемфис 100:91, 
Бруклин - Далас 118:119 (по продолжение),  
Атланта - Детроит 107:100, 
Милвоки - Филаделфија 113:100,
Минесота - Сан Антонио 83:108, 
Њу Орлеанс - Портланд 115:89,
Феникс - Денвер 96:104, 
Голден Стејт - Јута 103:85, 
ЛА Лејкерс - Оклахома 85:120.
Вечерва не се играат натпревари поради католичкиот Божик.