Кошарка
18. January 2018 - 11:28

НБА: Клиперси славеа против Денвер

Кошаркарите на ЛА Клиперс забележаа нова победа во НБА лигата и тоа против Денвер со 109-104.

Мечот беше интересен поради пресвртот во вториот дел кои го направија домаќините кои имаа негатива од 9 поени разлика по првото полувреме. 
Ова беше 6-та победа во серија за Клиперси за кои одлична партија имаа Грифин со Грифин со 20 поени и српскиот кошаркар Теодосиќ со 15.  Кај Денвер Јокиќ постигна 18 поени. 
https://