Кошарка
4. November 2015 - 9:46

НБА: Импресивен старт на Торонто

Кошаркарите на Торонто славеа во Далас со 102-91 и со тоа за првпат во својата историја забележаа 4 победи во серија на стартот на една сезона. 

Кајл  Лаури со 27 поени , 5 скока и 10 асистенции беше прва фигура на вечерта а одлично одигра и Луис Скола со 19 поени. 
Инаку ова беше вечер на гостите кои на 7 средби забележаа дури 6 победи.
резултати:
ЛА Лејкерс - Денвер 109: 120
Сакраменто - Мемфис 89: 103
Далас - Торонто 91: 102
Мајами - Атланта 92:98
Детроит - Индијана 82:94
Њу Орлеанс - Орландо 94: 103
Шарлот - Чикаго 130 105