Кошарка
16. December 2017 - 10:35

НБА: Драмата во Филаделфија за Оклахома

Кошаркарите на Оклахома забележаа нова победа во НБА лигата но дури по три продолженија, на гостувањето во Филаделфија со 119-117.
Херојот на гостинската екипа беше Расел Вестбрук со 27 поени.Резултати: Шарлот - Мајами 98:104, Индијана - Детроит 98:104, Орландо - Портланд 88:95, Филаделфија - Оклахома 117:119 (прод.), Вашингтон - ЛА Клиперс 100:91, Бостон - Јута 95:107, Торонто - Бруклин 120:87, Мемфис - Атланта 96:94, Милвоки - Чикаго 109:105, Денвер - Њу Орлеанс 117:111 (прод.), Хјустон - Сан Антонио 124:109.