Македонија
11. October 2019 - 18:59

Наставник физички нападнал ученик во училиште

На 10.10.2019 во СВР Скопје, Н.И.(40) од Скопје, пријавил дека истиот ден околу 10,30 часот додека бил во училиште неговиот 14- годишен син бил физички нападнат од наставникот Н.С..Се преземаат мреки за расчистување на случајот.