Македонија
19. January 2020 - 14:27

Насилство во тетовско - жена физички нападната од маж

Рано утринава  во 02.50 часот во СВР Тетово, Е.В.Р. од с.Брвеница, тетовско, пријавила дека на 18.01.2020 околу 23.00 часот во с.Брвеница, по претходна расправија, била физички нападната од Љ.В. од с.Челопек, тетовско. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.