Македонија
18. November 2020 - 16:19

Нападната вработена во ГОБ „8 Септември“

Вчера во 11.30 часот С.С.(34) од Скопје пријавила дека на 13.11.2020 околу 10.30 часот во Градската општа болница „8 Септември“, додека извршувала работни задачи во амбуланта во рамки на Ковид центарот, била физички нападната од едно лице, информираат од МВР.

Се работи на расчистување на случајот.