Македонија
8. September 2019 - 19:19

Нападнат скопјанец две лица му одзеле пари

На 07.09.2019 во 17,30 часот во СВР Скопје, П.Г.(53) од Скопје, пријавил дека на булевар,,Гоце Делчев’’ две лица со употреба на физичка сила му одзеле пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.