Живот
24. October 2017 - 17:40

Најпознатата ескорт дама оди во пензија: Саманта го откри последен клиент и секс услугите кои и ги барале за 730 евра на час

Ескорт дамата Саманта Икс одлучила да се пензионира, а за таа прилика споделила фотографија од својот последен клиент, пренесува The Sun.

Оваа жена чие име е Аманда Гоф (43) открила на социјалните мрежи дека нејзиниот последен клиент има 76 години и дека боледува од Паркинсонова болест.

 

 

Исто така открила дека клиентот и рекол дека е вистинска штета што таа се пензионира бидејќи планирал да ја праша дали ќе се омажи за него.

Откако се опростила од работата која ја работела 6 години, Аманда, која сега живее во Сиденј додала: "Бог да те благослови, ќе ми недостасуваат твоите валкани шеги".

Таа истакнала дека работата ја напушта за да се фокусира на водењето на својата агенција.

- Никогаш не сум мислела дека ова ќе го напишам, но животот функционира на изненадувачки и мистериозен начин. Со голема тага но и возбуденост, по 6 години како Саманта, спремна сум да се фокусирам на нови проекти. Ова не е одам на пауза, но ќе се вратам на блогот, ова е крај. Крај на оваа работа но и почеток на нешто прекрасно - напишала на својот блог минатиот месец.

Таа исто така понудила и свои услуги како "учител за врски". За 90 минути нејзино друштво луѓето плаќаат 475 долари.

Оваа поранешна новинарка вели дека работата како женса придружба и била најдобра до сега.

- Да бидам искрена парите беа повеќе од фантастични. За еден час наплаќав повеќе од адвокатите. Го прошетав светот - рекла таа и додала дека станува збор за цена од 730 евра на час.

Таа неодамна беше во центарот на вниманието во јавноста кога изјави што мажите највеќе бараат од нејзе. Сфатила дека на мажите, пред се им треба нежност. Љубезност и интеракција со саканата личност недостасуваат кај секој од нејзините клиенти. Тие редовно изјавуваат дека ги сакаат своите партнерки, но не добиваат за возврат она што им треба во потполност.

Додава дека највеќе сака да спие со мажи кои не се привлечни, бидејќи тогаш чуствува дека има поголема контрола и речиси секогаш доживува оргазам. Нагласила дека клиентите кои добро изгледаат ја прават нервозна.

Во една прилика дошла во хотелска соба и запознала клиент. Кога го соблекла фустанот, тој ја замолил да го облече бидејќи сакал само да ја запознае и да поразговара за книгата која ја напиашал.