Свет
25. January 2016 - 15:03

Најмалку седум луѓе загинаа во самоубиствен напад во Алепо

Најмалку седум припадници на Ахрар ал Шам загинаа во денешниот самоубиствен напад врз контролен пункт на сириската исламистичка група во Алепо.

Како што соопшти Сирискиот мониторинг центар за човекови права нападот бил изведен со камион-бомба.

Се претпоставува дека меѓу загинатите се и четворица команданти на Ахрар ал Шам (Исламистичко движење на слободните луѓе во Сирија).