Македонија
3. August 2015 - 22:24

Најмалку четири жртви од поплавите во Тетово

Од невремето на подрачјето на Тетово, во с.Шипковица до сега има 3 починати и повеќе повредени лица, велат се уште непотврдени информации.

Без струја се селата Жеровјане и Порој.  Од СВР Тетово неофицијално се дознава дека во тетовското село Голема Речица има една жртва во невремето што попладнево беснееше во полошкиот регион. 

Во с.Голема Речица во дворот од куќата на Љ. Б. пронајдено е починато НН малолетно дете, исфрелено од  Речишка река со видливи повреди во пределот на главата.