Свет
4. March 2024 - 7:59

Над Крим уништени 38 украински дронови

Руската армија синоќа над Крим уништила 38 дронови на вооружените сили на Украина, соопшти денеска Министерството за одбрана на Русија.

Претходно Министерството соопшти дека се уништени четири украински дронови летала над регионот Белгород и еден над Ленинградската област. Мостот на Крим бил затворен за сообраќај два часа.