Македонија
8. September 2021 - 23:20

Над 30 жртви неофицијално во пожарот во Тетово, меѓу нив и медицински персонал

Пожарот во модуларната болница во Тетово е изгаснат, меѓутоа целосно е изгорена модуларната болница. Неофицијално има околу 30 жртви, меѓу нив има и пациенти и персонал.

Пожарот избувнал околу 21 часот и веднаш биле пратени противпожарните екипи и полицијата за да се локализира пожарот. Се чека да се изврши увид и да биде објавена официјалната бројка на жртви.