Македонија
12. April 2024 - 14:09

На подрачјето на Бит Пазар приведени четворица крадци

На подрачјето на Бит Пазар денеска во 06.00 часот полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје ги лишиле од слобода К.Д.(18) од Кавадарци, Т.И.(18) од Скопје и двајца малолетници од Скопје.

Како што соопштија од МВР, тие се сомничат дека претходно одзеле патничко возило „југо“ и извршиле „тешки кражби“ во повеќе возила на подрачјето на општина Аеродром, при што одзеле повеќе предмети.

- Возилото и одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопствениците. По целосно документирање на случаите против лицата ќе бидат поднесени соодветни пријави, се појаснува во соопштението од МВР.