Балкан
22. March 2020 - 13:59

На Кипар регистрирана првата жртва од коронавирусот

Лице кое имало сериозни здравствени проблеми и веќе било хоспитализирано, а дополнително потврдено дека е заразено со новиот коронавирус, е првата жртва на Ковид-19 на Кипар, јави дописничката на МИА од Атина.

Од 9 март кога беа регистрирани првите два случаи, заклучно со вчера, во земјата 84 лица се заразени.