Живот
4. March 2024 - 9:57

На 2-ри март, Cosmo ги отвори вратите на нова Cosmo продавница во трговскиот центар Palma Mall во Тетово

На 2-ри март, Cosmo ги отвори вратите на нова Cosmo продавница во трговскиот центар Palma Mall во Тетово!

Со изразена смисла за стил и елеганција, новата Cosmo продавница ви нуди уникатно и префинето место за убавина.

Очекувајте го вашето омилено место со широк асортиман од преку 15 000 производи од светски познати брендови, вклучувајќи ги омилените брендови на парфеми, како: Rabanne, Versace, Givenchy, Carolina Herrera, Jean Paul Gaultier, Hugo Boss, Gucci, Calvin Klein, Burberry, Elie Saab, Moschino, Dsquared2, Ferragamo, Philip Plein, Michael Kors, Narciso Rodriguez, Mont Blanc, Jimmy Choo, Nina Ricci, Kenzo, Rochas, Zadig & Voltaire, Pepe Jeans и Karl Lagerfeld, селективна и декоративна козметика, меѓу кои: Estee Lauder, Clinique, Shiseido, Origins, Payot, Elemis, Max Factor, Najoleari, Bourjois, Artdeco, Make Up Factory, L’oreal, Pierre Cardin, Maybelline, Catrice, Deborah Milano, Seventeen, Essence, Bell и Aura како и високо селективни Niche брендови, како: Montale, Mancera, Tom Ford, Amouage, Bond, Atkinsons, Musicology, Frapin, Moresque и Cherigan.

Cosmo не само што е првата дрогерија во Македонија, туку и продолжува да расте и да нуди високо квалитетни производи на своите потрошувачи.

Прославувајќи го месецот на жената, Cosmo имаат подготвено многу акции, промоции и изненадувања во период од 2.3 до 8.3.2024.