Кошарка
13. April 2017 - 14:38

МЗТ домаќин на Кожув

Екипатан на МЗТСкопје А. го пречекува Кожу во првиот натпревар од 7.коло на Супер лигата. Средбата ќе се игра попладнево од 19 часот, а преостанатите два дуели ќе се играатво наредните два дена. Утре (18 ч,)  Карпош Соколи – Фени Индустри  и во сабота (17) Куманово – Работнички