Македонија
21. August 2019 - 13:21

МВР потврди дека Катица Јанева е приведена

По налог на на обвининителството за организиран криминални корупција денеска е приведено лицето К.Ј, потврдија за Сител од МВР.

Сите останати информации за случајот ќе ги соопшти обвинителството, информираат од МВР.

Од Јавното обвинителство на Република Северна Македонија за 14 часот најавија прес конференција во врска со предметот во јавноста познат како „Рекет“.

На пресконференцијата ќе присуствуваат Јавниот обвинител на Република Северна Македонија Љубомир Јовески, првиот заменик на републичкиот јавен обвинител Лилјана Спасоска и Основниот јавен обвинител на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска.