Фудбал
5. November 2015 - 10:36

Mурињо: Поддршката од навивачите е нормална, па јас им ги донесов сите титули!

По победата над Динамо Киев во ЛШ, навивачите на Челзи со овации му изразија поддршка на менаџерот Жозе Мурињо. 
Челзи минува низ тежок период и нареди три порази по ред во Премиер лигата. 
Сепак и покрај критиките во јавноста менаџерот доби отворена поддршка од фановите:
„ Па нормално дека навивачите ме сакаат, па јас им ги донесов сите трофеи....Тоа се луѓе кои очигледно не читаат весници и коментари или се луѓе со големо срце...Не знам како да им се заблагодарам. Единствено што можам да кажам е дека до крајот , дали е тоа за ден, месец или 15 години ќе работам за Челзи и за нив “ - изјави Мурињо.