Фудбал
27. April 2018 - 12:06

Мурињо: Лажат, јас не го продадов Салах!

Менаџерот на Манчестер Ј. Жозе Мурињо демантираше дека тој го продал Мохамед Салах кога беше на чело на Челзи.
„ Не е точно, јас го донесов во клубот но беше физички и ментално слаб и затоа решив да оди на позајмица за да ојакне а него подоцна го продаде клубот“-вели Мурињо кој го прати Салах на калење во Фиорентина и Рома.
Египјанецот се врати во Англија во дресот на Ливерпул и игра извонредно со што најверојатно ќе ја освои златната топка.