Македонија
29. July 2019 - 19:29

Мртов маж пронајден во стан во Скопје

Мртов маж бил пронајден во стан во Скопје, информира МВР.

Според информациите на полицијата, вчера во 16:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Бојмија“ во стан било пронајден починат 47-годишниот С.Б.

Од страна на увидна екипа од СВР Скопје извршен бил увид на местото на настанот, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.