Македонија
26. January 2020 - 19:24

Мртов маж пронајден во стан во Аеродром

Вчера во 08,50 часот во Полициската станица Аеродром од Итна медицинска помош било пријавено дека на булеварот “АСНОМ“ во стан имало починато лице Т.К.(41). Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било апредадено за обдукција.