Loading Video...
Свет
29. јуни 2017 - 20:16

Можна средба на Путин и Трамп на самитот Г20

Најверојанто првиот состанок меѓу Трамп и Путин ќе се одржи на маргините на самитот Г20 во Хамбруг, закажа  за 7 и 8 јули.   Според шефот на руската дипломатија Лаворв, на авенуталнаат средба, претседателите на САД и Русија ќе разговараат за Украина, Сирија и наводното мешање на Русија во американските претседателски избори .