Тенис
14. August 2015 - 9:17

Монтреал: Одличен меч на Надал

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал славеше со два сета против Михаил Јужни , 6-3 и 6-3 и се пласира во 1/4 финалето на турнирот во Монтреал. 

Според тениските експерти ова е најдобрата игра на Надал од почетокот на годината. 
Негов следен противник ќе биде победникот од дуелот Гофан -Нишикори.