Тенис
19. April 2017 - 13:41

Монако: Победи на Зверев и Вавринка

Германскиот тенисер Александар Зверев со победа од 2-0 против Фелициано Лопез се пласира во следната рунда на тенискиот турнир во Монако. 

Пласман понатаму обезбедија уште и Вавринка, Тим, Карено Буста и Бердих.