Балкан
28. December 2017 - 20:48

Момче си ги исече вените на местото каде е убиена Јелена Марјановиќ, го пронајдоа во локва крв

Милан П. (37) се обидел да изврши самоубиство денеска попладне во близина на местото каде е пронајдено телото на Јелена Марјановиќ.

Според неофицијалните информации, обидот за самоубиство се случил околу 14.30 часот. Граѓаните повикале полиција кога го виделе човекот како ги сече вените со жилет, а недолго потоа дошла и екипа на итната помош која момчето со повреди на двете раце го префрлила во Ургентниот центар.

Жилет во рака

-Беше на неколку стотини метри од рампата од каде пејачката почнала да трча, но од другата страна на насипот, онаа која е поблиску до мочуриштето и Дунав.

Тој многу искрварил и буквално седел во локва крв додека на дошла итната помош.