Македонија
25. May 2019 - 21:19

Младо момче рането со нож

Синоќа околу 21:30 часот во Полициското одделение Галате било пријавено дека во локал во село Градец, општина Врапчиште, 25- годишниот Б.Х од село Градец физички го нападнал 24- годишниот К.И од с.Градец.

Според пријавеното, Б.Х. со остар предмет му нанел убодна рана на левата рака на К.И..

На К.И. му била укажана лекарска помош во болницата во Гостивар.

Се работи на расчистување на случајот.