Македонија
22. January 2020 - 11:54

Млад тетовец се повредил на работно место - пренесен на Клиника

Вчера во 13 часот и 30 минути во СВР Скопје било пријавено дека во фирма на улица „Петар Чајковски“, при вршење на работни задачи, А.З.(23) од Тетово се здобил со тешки телесни повреди.

Тој бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.