Македонија
16. July 2018 - 10:40

Млад скопјанец во паника - исчезна неговата мајка

Млад скопјанец во паника, исчзена неговата мајка. Како што стои во билтеното на МВР, вчера  во 10 часот во Секторот за внтрешни работи Тетово, Д.М. (23) пријавил дека на 14.07.2018 година околу 17 часот од домот во непознат правец се оддалечила неговата мајка С.М.(45). Истата му кажала дека ќе замине кај нејзината братучетка, но не се вратила.

Се превземаат мерки за пронаоѓање на лицето.