Македонија
3. April 2018 - 11:16

Млад штипјанец тешко повреден при пад од мопед

Вчера во 23.50 часот на ул. „Партизанска“ во Штип, во близина на крстосницата со ул. „Борис Крајгер“, Ѓ.К. (24) од Штип, управувајќи мопед „Гилера Ранер“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот.

 По незгодата возачот бил пренесен во Клиничка болница Штип каде му биле констатирани тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Штип.