Македонија
23. February 2020 - 12:25

Млад гостиварец (18) возел без возачка - тешка сообраќајка во Гостивар

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Пежо“ со гостиварски регистарски ознаки управувано без возачка дозвола од Б.Х.(18) од Гостивар и патничко моторно возило „Ауди“ со гостиварски регистарски ознаки управувано од А.Б.(38) од Гостивар.

По незгодата лицата се пренесени во Медицински центар Гостивар каде на Б.Х. му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на Полициска станица Гостивар.