Живот
6. February 2019 - 19:17

Мистериозна смрт на преубавата манекенка и мајка на четири деца: Објавила шифрирана порака, а потоа е пронајдена мртва

Ирската манекенка пронајдена е мртва откако објавила шифрирана порака на Фесјбук. 
 
Мајката на четири деца Али Мекдонел имала само 36 години и нејзиното семејство се шокирани од нејзината смрт. 
 
Неколку часа пред да биде пронајдена мртва напишала порака на Фесбук. 
 
- Зошто е ок маж да ја нарече жената дебил и ружна к**а? Тоа е навистина нов степен на буткање на личноста преку сите граници. 
 
Али, студирала во Дубаи, неодамна го прославила 21. роденден на својата помлада сестра. За децата на нејзиниот профил тврдела дека ти е се „нејзиниот свет“. Манекенката се залагала и за будењето на свеста за аутизмот кај луѓето. 
 
Пријателите го преполнија профилот со изрзување на тага и неверување, нарекувајќи ја „човек со внатрешна убавина“. 
 
Не е познато дали објавата е поврзана со нејзината смрт. 
 
- Навистина тажно. Личност со внатешна убавина. Не е важно колку беше убава, туку како се чуствуваше, напишала една нејзина пријателка. 
 
- Беше горда мајка и твоите деца растеа знаејќи колку беше силна нивната мајка. Почивај во мир, убавице.. Блексај како дијамант, каде и да си, додала таа. 
 
 
Манекената била и амбасадорка на борбата против аутизмот, бидејќи двете нејзини деца бочедуваат од оваа болест.