Фудбал
18. December 2017 - 15:44

Мирко ја „запре“ Локомотива

Екипата на Славен Белупо освои важен бод на гостувањето кај Локомотива во Загреб во натпревар кој заврши 2-2.

Интересно е што мечот  беше прекинат од вчера поради лошите временски услови па продолжи денеска од резултат 0-0. 
Јунак на гостите беше нашиот интернационалец Мирко Ивановски кој со два гола обезбеди бод за Славен Белупо иако Локомотива во два наврати водеше.