Македонија
14. February 2020 - 19:54

Милошоски: Нека е честита коалицијата на СДСМ со Крсто Мукоски!

Пратеникот од опозицијата Антонио Милошоски денеска од собраниската говорница порача дека пратениците под уцени и закани гласале за уставните промени, а истото власта го правела и сега со носењето на законот за ЈО.

„Кога гласаа за промена на уставот им се закануваа со затвори по 15 години, ги носеа како компири, ги уценуваа, ги плашеа. Доаѓаа со жилави раце од лисици за да гласаат во оваа Собрание. Нека е честита коалицијата на СДСМ и Крсто Мукоски“, рече Милошоски.