Фудбал
22. January 2021 - 10:48

Милик на позајмица во Марсеј

Напаѓачот на Наполи, Аркадиуш Милик се пресели во Марсеј на позајмица. На лето, францускиот клуб ќе има обврска да го купи 26-годишниот Полјак за осум милиони евра.

Исто така, наполитанците можат да добијат уште четири милиони долари бонуси.

Милик нема ниту еден настап за Наполи оваа сезона и не беше вклучен во составот.

Полскиот фудбалер е најавено како големо засилување за поранешниот француски шампион.