Фудбал
14. February 2018 - 14:17

МФЛ: Одложен дуелот во Кратово

Судијата Марјан Марковски, во договор со капитените на Силекс и Скопје, донесе одлука дека условите за игра на стадионот во Кратово се невозможни за игра, па одлучија мечот да се одложи. Договорен е нов термин за овој прволигашки меч, а тоа ќе биде 21 февруари.

 

ФОТО И ВЕСТ: Оливер Арсовски