Живот
25. October 2018 - 11:43

Меган Маркл прошета со неизвадена етикета на фустанот

Војводата и Војвотката од Сасекс пристигнаа во Тонга, по престојот на луксузен приватен остров на Фиџи.
 
 
Бремената Меган Маркл за слетувањето одбра црвен плисиран фустан со пристојна цена од $345 долари, со дискретен цветен вез, додека Хари ја придружуваше облечен во светло сиво одело.
 
Но, она што никој не го забележал е етикетата која останала на фустанот на Меган.
 
За време на 90-минутниот лет никој не се сетил да ја извади етикетата од новиот фустан, па така Меган ја прошета за време на церемонијата.