Тенис
4. March 2023 - 20:04

Медведев доминираше на турнирот во Дубаи

Во Дубаи во финалето на АТП Турнирот од серијата 500 се играше руско финале во кое доминираше Данил Медведев кој за еден час го  совлада Андреј Рубљев совладувајќи го во дв сета со 6-2 и 6-2 со што до трофејот дојде без загубен сет на турнирот. 
Со ова Русинот стана трет играч од 2021 година кој во три недели успеал да дојде до три пехари откако преходно победи во Родердам и Доха.