Македонија
14. September 2021 - 18:02

Маж пронајден мртов во својот стан во Скопје

Вчеравечер во 20.30 часот во СВР Скопје било пријавено во сопствениот стан на подрачје на Аеродром бил пронајден починат Џ.М, информираа од МВР.

Смрт без траги на насилство констатирал лекар од итна медицинска помош.

Увид извршила екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено во Судска медицина на обдукција.