Македонија
3. August 2019 - 10:49

Маж почина при скок во вода на „Лагадин“

Скок во вода бил фатален за 35-годишен маж од Свети Николе, кој вчера со главата удрил во камен кој се наоѓал во вода, додека скокал во Охридското Езеро. Несреќата се случила на плажата „Лагадин“.

По пат до болница, повредениот починал, информира МВР.