Македонија
2. July 2019 - 15:11

Маж (38) пронајден мртов во стан во Аеродром

На 01.07.2019 година во 18.38 часот во СВР Скопје било пријавено дека во стан на бул.„АВНОЈ“ во Скопје пронајден е починат Н.Ѓ(38). Од лекар од Итна медицинска помош констатирана е смрт без траги на насилство. Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа од Полициската станица Аеродром.

По наредба на Јавен обвинител телото е предадено на обдукција.