Македонија
2. February 2016 - 12:05

Масовна тепачка во центарот на Скопје – Повреден македонски ракометен репрезентативец

Еден македонски ракометен репрезентативец е повреден во масовна тепачка која вчера доцна вечерта се случила пред млечниот ресторан „Силбо“ на булеварот „Партизански“ одреди спроти Универзалната сала во центарот на Скопје.
 
Според информациите, инцидентот се случил меѓу една група составена од двајца македонски репрезентативци и нивните пријатели и уште една поголема група.
 
Во тепачката, еден македонски ракометен репрезентативец се здобил со исеченица на раката.
 
За информацијата се уште нема потврда ниту од полицијата ниту од учесниците во тепачката.

Ново на Сител