Свет
18. November 2019 - 21:06

Масакр во Оклахома - три лица убиени во супермаркет, убиен и напаѓачот

Најмалку три лица се убиени при пукање во супермаркетот „Волмарт“ во местото Данкан во Оклахома, објавиле американските медиуми.
 
Од локалната полиција за „Ју-Ес-Еј тудеј“ изјавиле дека полицијата е на местото на настанот.
 
Полициски извори тврдат дека три лица се убиени, меѓу кои и напаѓачот.
 
Училиштата во градот се затворени. 
 
Дури детали засега не се познати.